POMOCNÉ MATERIÁLY

Ponúkame široký sortiment doplnkových materiálov, ktoré sa používajú pri výrobe laminátov. V našom portfóliu sa nachádzajú výlučne produkty od overených dodávateľov s garanciou konštantnej kvality.

TYPY PRODUKTOV

KATALYZÁTOR

Luperox K1S je štandardný metyletylketónperoxid, ktorý sa používa na urýchlenie vytvrdzovania polyesterovej živice . Pri neurýchlených živiciach je potrebné použiť ho v kombinácii s urýchľovačom kobaltu. Ponúkame peroxid (MEKP) v základnom balení 25 l a v samozrejme i v menšom množstve od 1 dcl. Dávkovanie Luperoxu je 1,5-2% do požadovaného objemu.

AEROSIL

Aerosil je tixotropné plnivo vhodné pre zahusťovanie živíc a farieb. Používa sa všade tam, kde je potrebné udržať živicu vo zvislej polohe tak, aby nestiekla. Využíva sa aj v aplikácii s nátermi, s lepidlami a gélmi, káblovými zmesami a káblovými gélmi a pri ochrane rastlín. Ponúkame ho v základnom 10 kg balení.

SEPARÁTOR PVA

PVA predstavuje roztok na báze polyvinylalkoholu. Bezbariérový bezfarebný separátor sa nanáša do novej formy pred prvým použitím za účelom bezproblémového vytiahnutia laminátových dielov z formy . Môže byť použitý i pre výrobky, u ktorých sa nevyžaduje vysoká kvalita povrchu. Je možné ho aplikovať natieraním a striekaním. Ponúkame ho v litrovom balení.

SEPARAČNÉ PASTY

BLU WAX je separačný vosk, vyrobený zo syntetického vosku a tepelne odolnej živice. Používa sa k ľahšiemu a jednoduchšiemu vytiahnutiu laminátových dielov z formy.
HI LOW : je veľmi tvrdá leštiaca pasta vyrobená zo syntetických voskov a vysoko tepelne odolnej živice. Pasta je určená pre viacnásobné použitie pri vyťahovaní väčšiny laminátových dielov z formy.
Balenie týchto separačných pást je 0,5 kg.

LEPIACE PASTY

Lepiace pasty radu Enguard BP 72 a 75 ARF sú výrobky ponúkajúce širokou škálu použitia v oblasti stavebníctva a strojárenského priemyslu, kompozitov, lodného priemyslu a doprave. Pri použití lepiacej pasty sa vytvorí trvanlivý spoj odolávajúci náročným podmienkam, ktoré rozložia rovnomerne silu spoja a vyrovnajú sa bežne používaným mechanickým spojom (skrutkám, nitom…).

ACETÓN

V našej ponuke nájdete len technicky čistý acetón, ktorý sa využíva najmä pri čistení a odmasťovaní foriem, laminačných plôch a náradia. Základné balenie je v pozinkovaných sudoch 200 l . V prípade potreby vieme ponúknuť i menšie množstvo od 1 kg.

VILEDON

Viledon je filcový materiál vyrábaný zo sklených vlákien typu E/ECR. Viledon sa používa na povrchovú úpravu laminátových výrobkov vyznačujúcich sa odolnosťou voči anorganickým kyselinám, organickým rozpúšťadlám, alkáliám, korózii, UV žiareniu a odvodu statického náboja. Môžu sa používať pre mnoho druhov spracovateľských technológií, ako napr.: navíjanie, lisovanie, pultrúziu, ručné laminovanie, strojné nanášanie. Konečné výrobky zahŕňajú nádoby, rúry, ťahané profily, výlisky, lyže, sanitárne výrobky, dosky a iné.

Ponúkame VILEDON v meraných dĺžkach od 1 m v hrúbke 2, 3 a 5 mm.

URÝCHĽOVAČ

Ponúkame Kobalt Co 6% pre použitie do živíc, ktoré nie sú urýchlené. Aplikuje sa spolu s katalyzátorom s cieľom vytvrdiť živicu. Ponúkame v množstvách od 1 kg.

PU DOSKY

Sú vyrábané z polyuretánovej peny v rozmeroch 2000 x 1200 mm , pričom hrúbka výrobku je voliteľná podľa potrieb zákazníka. Na sklade máme štandardne hrúbky : 10, 15, 20, 25, 30 a 50 mm, (rozmer 2000 x 1500 mm ). Používajú sa ako vnútorná dodatočná výplň do laminátových výrobkov pre dosiahnutie požadovanej hrúbky. Minimálny odber je jeden kus.

FLEECE

Fleece je vytvorený náhodne orientovanými vláknami, ktoré sú navzájom prepojené chemickým spojivom. V ponuke máme fleecy na báze polyesterových alebo sklených vlákien v gramážach od 30 do 100 g/m2. Sú vhodné ako prvá vrstva pri kladení do formy s cieľom eliminovať pretláčanie štruktúry ostatných vystužujúcich vrstiev na povrch laminátu. Je dostupný v množstvách od 1 m2.

RÔZNE

V našej ponuke nájdete aj širokú škálu doplnkového tovaru potrebného pri výrobe sklolaminátových výrobkov. Patria sem štetce, ochranné rukavice, ochranné obleky, valčeky, brúsne materiály, obaly a iné. Viac informácií k sortimentu Vám radi poskytneme priamo v našej predajni.

Kontaktujte nás