ROVING A SEKANÉ VLÁKNO

Sortiment priamych a družených rovingov a sekaného vlákna sa používa ako sklená výstuž pri výrobe laminátových komponentov. Sú vyrábané zo sklených vlákien, na ktorých povrch sa nanáša lubrikácia, ktorá umožňuje ich použitie s rôznymi typmi živíc a materiálov v závislosti od konečného použitia.

TYPY PRODUKTOV

PRIAMY ROVING

Priamy roving je kontinuálne navinuté sklené vlákno bez zákrutu vo forme cievky. Sú dostupné v jemnosti od 300 do 4800 tex s rôznou povrchovou úpravou pre konkrétne použitie. Hlavnými oblasťami aplikácie sú tkanie, pultrúzia, výroba roštov a potrubí.

DRUŽENÝ ROVING

Družený roving pozostáva z viacerých prameňov skleného vlákna, ktoré sú združené a navinuté do cievky. To umožňuje dobrý rozpad a distribúciu vlákien po nasekaní. Je preto vhodný najmä na striekanie do foriem a kontinuálnu výrobu. Používa sa pri výrobe bazénov, nádrží, prepregov a rohoží. Minimálne predajné množstvo je 1 cievka.

SEKANÉ VLÁKNO

Sekané vlákno o dĺžkach 12 a 24 mm sa používa pri výrobe bŕzd, svetlometov, ťažko prístupných miest v laminátových výrobkoch a dokonca i v stavebníctve, ako prímes do betónových zmesí. Minimálne odberné množstvo je 1 kg.

Kontaktujte nás