ŽIVICE

Sme výhradným zástupcom firmy ASHLAND pre územie Slovenskej Republiky. Ponúkame široký sortiment polyesterových a vinylesterových živíc najvyššej kvality pre rôzne aplikácie v závislosti od konečného použitia. Našim klientom ponúkame kompletný servis služieb vrátane poradenstva s podporou kvalifikovaných odborníkov.

TYPY PRODUKTOV

POLYESTEROVÉ ŽIVICE

Technológia výroby polyesterových živíc radu Aropol dodáva živiciam vysoké mechanické a pevnostné vlastnosti pri požadovanej tvarovej stálosti za tepla.. Tieto živice môžu byť prispôsobené tak, aby spĺňali požiadavky spracovateľov na rôznu reaktivitu, viskozitu, dobu želatinácie a exotermickú reakciu.
Nenasýtené polyesterové živice Aropol sa môžu použiť v širokej škále výrobných procesov, ako je napríklad ručné laminovanie, pultrúzia, infúzia, BMC (bulk molding compound), SMC (sheet molding compound), RTM (resin transfer molding).

VINYLESTEROVÉ ŽIVICE

Oproti polyesterovým živiciam dosahujú vyššiu pevnosť v ťahu a ohybe , vyššiu odolnosť voči tvorbe pľuzgierov, lepšie povrchové vlastnosti (zvýšená odolnosť povrchu voči prelisovaniu sklenej výstuže ) a lepšie spracovateľské prostredie vďaka nižším emisiám styrénu.
Živice z radu Derakane a Hetron od firmy Ashland dodávajú laminátom vynikajúcu odolnosťou voči korózii a vyznačujú sa výnimočnou trvanlivosťou, tepelnou odolnosťou, nízkymi nákladmi na údržbu a vysokou pevnosťou. Využívajú sa pri výrobe potrubí, nádrží, spojov a iných komponentov v oblasti prepravy a skladovania vody, agresívnych chemikálií, v baníctve alebo výrobe lodí.

Živice sú dostupné v základnom balení  v IBC kontajneroch  ( 1100 kg)  a sudoch  ( 220 kg)  . V prípade menších množstiev je možné nadávkovať živicu do obalov v množstve od 1 kg.

V priloženej tabuľke sú zoradené živice podľa účelu použitia. Pre viac informácii k našej kompletnej ponuke živíc prosím kontaktujte našu predajňu v Šoporni.

 ŽIVICE
Názov Stručná charakteristika Doba želatinácie (min) Tvarová stálosť za tepla
Živice pre všeobecné použitie
M 105 TB tixotropná živica, stredná doba želatinácie 40 66 oC
M 105 TAR tixotropná živica, riadené vytvrdzovanie 30 66 oC
M 300 TB tixotropná živica, vysoké HDT 40 90 oC
M 300 TBR tixotropná živica, vysoké HDT,  riadené vytvrdzovanie 40 90 oC
M 530 TB tixotropná živica, isoftalická 40 90 oC
G 102 TA tixotropná živica, krátka doba želatinácie 20 68 oC
G 102 TB tixotropná živica, dlhá doba želatinácie 45 68 oC
G 300 TPB tixotropná živica, vysoké HDT, dlhá doba želatinácie 45 95 oC
Živice pre umelé mramory
G 103 E živica so srednou viskozitou 5 70 oC
S 280 E živicas nízkým obsahom styrénu 12 60 oC
S 380 živica s vysokou reaktivitou 4 95 oC
Živice samozhášavé
F 207 TPB tixotropná, dlhá doba želatinácie 50 75 oC
F 240 TF tixotropná živica, klasifikácia M2 15 75 oC
Živice priesvitné
FS 1973 netixotropná, nízko reaktívna priezračná, UV stabilná 10 70 oC
Živice chemicky odolné
K 530 TB tixotropná živica, predurýchlená, dobré mechanické vlastnosti v kombinácii s vysokou tepelnou a chemickou odolnosťou 35 93 oC

Kontaktujte nás